DLA LEKARZY

Nazywam się Piotr Gett. Jestem lekarzem stomatologiem, specjalizującym się w leczeniu kanałowym, jednym z założycieli Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Od 2003 roku pracuję pod mikroskopem, co pozwala na leczenie także trudnych przypadków.

Zapraszam Państwa do współpracy zakresie specjalistycznego leczenia kanałowego.

Dzięki powiększeniu mikroskopu Zeiss od 4x do 50x , doświadczeniu i wiedzy, ratuję zęby z wąskimi, zakrzywionymi i skalcyfikowanymi kanałami. Odnajduję pozasłaniane zębiną, dodatkowe kanały.

Usuwam połamane instrumenty i stare wkręty, wkłady do korzeniowe. Zamykam perforacje korzeni i komory. Po opracowaniu chemo-mechanicznym, kanały wypełniam gutaperką z uszczelniaczem na ciepło. Zabiegi wykonuję w koferdamie, używając maszynowe instrumenty NiTi z naprzemiennym płukaniem podchlorynem sodu.

Jest kwestią oczywistą, iż pacjent po zakończeniu leczenia endodontycznego bezdyskusyjnie wraca do swojego lekarza !

Wykonuję wyłącznie zlecony mi przez lekarza kierującego etap leczenia kanałowego.
Leczenie wykonuje osobiście z asystą.

Pacjent i lekarz prowadzący otrzymują wykonane zdjęcia rvg - przed i po leczeniu - ew. fotografię cyfrową zęba przez mikroskop, drogą mailową, na nośniku cyfrowym lub wydruk.


Przykłady wykorzystania mikroskopu w moim gabinecie:

Dodatkowe kanały. Bardzo trudne do odnalezienia, bez dużego powiększenia i silnego światła mikroskopu . Występują najczęściej w szóstkach górnych, siekaczach dolnych. Rzadziej w szóstkach dolnych, siódemkach, czwórkach.

Poniżej- szóstka górna. Zobliterowane kanały, dodatkowy kanał w korzeniu policzkowym bliższym, tzw. MB2. Wszystkie odnalezione i wypełnione. W korzeniu podniebiennym wypełnione ostatnie 4-5 mm okolicy wierzchołkowej. Reszta pusta, przygotowana dla lekarza prowadzącego. Łatwo wprowadzi wkręt i odbuduje resztę tkanek zęba.

Kolejno dolne siekacze. Pacjent skierowany do przeleczenia endododontycznego. Bolące zęby po oszlifowaniu pod mosty. Stomatolog złamał instrument w jednym z nich. We wszystkich 4 siekaczach po 2 kanały. Wyciągnięcie instrumentu, przeleczenie i wypełnienie. Lekarz mógł spokojnie cementować most

Czwórka górna- ząb leczony kanałowo w Niemczech. Ciągłe dolegliwości bólowe. Na zdjęciu niby wszystko ok. Wypełnione 2 kanały. Pod mikroskopem odnalazłem w głębszym miejscu dodatkowy, trzeci kanał. Trzecie zdjęcie to też 3 kanałowa czwórka:

Kolejno zdjęcie okolicy wejść do 3 kanałów w korzeniu mezjalnym dolnej szóstki i zdjęcie 4 kanałowej ósemki.

Ponowne leczenie kanałowe. Ząb piątka górna. Zmiana około wierzchołkowa i z boku korzenia, niedopełniony kanał. Ząb z wkrętem do korzeniowym. Usunięcie wkrętu i starego wypełnienia. Odpowiednie poszerzenie, przemycie i wypełnienie roztopioną gutaperką z uszczelniaczem. Widać nawet wypełniony boczny kanał idący w kierunku zmiany. Koronowa część korzenia zostawiona pusta dla łatwiejszej odbudowy zęba wkrętem, wkładem itp. :

Usuwanie złamanych instrumentów:

Zobliterowany, niedrożny kanał:

Zapraszam serdecznie do współpracy. Odpowiem na wszelkie Państwa pytania telefonicznie lub mailowo.



 


62-030 LUBOŃ
ul. Fabryczna 48 A
- - TRASA - -


tel. kom. +48 602 324 312


Wizyty po wcześniejszym
uzgodnieniu telefonicznym


POLITYKA PRYWATNOŚCI

Copyright © ENDOPROTETYKA 2016

Projekt i wykonanie TKNET & EMKA-design.pl